PETR KOCHRDA

Nápad stát se hodinovým manželem přišel jako blesk z čistého nebe.

Už jako malý kluk jsem chtěl věcem přijít na kloub, zkoumal, jak fungují, jak by se dali opravit, co by se dalo vylepšit, nebo třeba vyrobit lépe. V té době mi byl velkou oporou táta, který se mnou měl tu trpělivost hodně věcí naučit, abych si v životě se vším poradil. Bylo to trochu i tehdejší dobou v níž, co si člověk nevyrobil, neopravil, nebo nepředělal sám tak prostě neměl. Už tehdy mi říkali "malý kutílek".

Vrtačka a šroubovák byly pro mne hračkou už v první třídě, časem jsem se naučil vyrábět třeba vlastní nábytek nebo i zavařit prasklý rám u kola a spoustu dalších jiných drobností, které mi do života daly pocit, že když se chce a je chuť do práce, je možné úplně všechno. Možná jsem hned všechno neuměl na jedničku, ale pochvala rodičů, že se mi to moc povedlo, mi dali chuť a sílu to příště udělat ještě lépe.

V dnešní uspěchané době "moderních rodiču" se něco podobného už tak často nevidí a pak dojde k tomu, že osmnáctiletý kluk neví pomalu ve které ruce se drží šroubovák. Možná by vám to dokázal vygooóglit  na youtube, ale do ruky by ho stejně vzít neuměl.

Když jsem dospěl a pustil se do stavby vlastního rodinného domku, životní zkušenosti byly rázem pro mě tím nejcennějším. Každá další část stavby, mě opět nutila se učit něčemu novému, abych si v budoucnu uměl poradit s jejich případnou opravou nebo renovací. 

Dnes mohu říci, že si hravě poradím s většinou strastí kolem rodinného domku nebo domácností, zahrad, bazénů, chat a podobně.

Mohu pomoci při realizaci vašich vlastních nápadů - vlastními zkušenostmi a v případě zájmu -  se realizace ujmout.

Nápad stát se hodinovým manželem přišel jako blesk z čistého nebe po dlouhé době uvažování v čem bych mohl být pro ostatní prospěšný a co mě vlastně baví dělat.