Chytré řízení solárních panelů bazénové vody

Maximálního využití vašeho solárního systému pro ohřev vody v bazénu, při současné úspoře energie – dokážete docílit jedině instalací solární automatiky. Tato automatika se postará o provoz čerpadla v závislosti na počasí, s možností libovolných uživatelských nastavení a programového časového sepnutí pro fázi filtrace. Nechybí samozřejmě ani ruční provoz např. pro čištění bazénu.

Systém funguje takto: Solární automatiku je vhodné umístit v dosahu čerpadla filtrace a solárního ohřevu. Na vstupu vody z bazénu do filtrace se umístí čidlo měřící vstupní teplotu pro řídící jednotku. Podobné čidlo je umístěno i na solárním panelu, popř. podobném typu ohřevu. Údaje z těchto čidel pak vyhodnocuje řídící jednotka, která dle nastavených parametrů spíná a rozpíná relé  sepnutí čerpadla filtrace. Pro sepnutí je využito nastavitelné tzv. „teplotní diference“ mezi vstupní a výstupní teplotou. Zjednodušeně se dá říci, že prostě pokud slunce svítí – automatika spíná v okamžiku, kdy teplota na panelu je vyšší např. o nastavené 3-30°C. V praxi je vhodné tuto diferenci držet na co nejnižší úrovni, což je 3-6° při kterých je zajištěn největší výkon ohřevu a nedochází k přehřívání bazénové vody a následnému zakalení a narušení kvality vody.

Dále je možné čerpadlo ovládat časovým relé, což se využívá při nastavení časů pro filtraci např. v nočních hodinách i s případným pravidelným režimem.

Samozřejmostí je i ruční režim sepnutí – pro čištění bazénu, proplach filtrace apod.

BUĎTE SE MNOU VE SPOJENÍ

Klikněte na tlačítko a vyplňte svůj email. Jakmile zde bude něco nového, budu vás o tom ihned informovat.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů.